Na webovém serveru www.pudnibytyvbrne.cz naleznete půdní byty, půdní vestavby, půdní nádstavby, pudy. Pokud máte zájem o výstavbu, tak zde naleznete veškeré potřebné informace. Také zde naleznete informace o výkupu prázdných půdních prostor. Jedná se o jediný specializovaný portál na půdní byty v Brně. Zde naleznete nabídku jak prodeje, pronájmu, ale i výstavbu. Denně je nabídka aktualizovaná a v průmě ru zde naleznete 34 nabídek. brno,půdní byty,půdní vestavby,půdní nádstavby,půdní prostory,pudy,výstavba půdních bytů, brno, brně, brnu, brnem, brna, půdní, půdnímu, půdního, půdním, půdními, půdních, půdníma, byt, bytů, bytě, byty, bytu, bytům, bytem, bytech, byte, prostor, prostorů, prostory, prostoru, prostorům, prostorem, prostorech, vestavba, vestavbě, vestavby, vestavbou, vestavbu, vestavbo, vestavbám, vestavbami, vestavbách, vestaveb

Aktuality

19.06.2020 - Koupil si dva malé byty nad sebou, architekt je šikovně propojil

Mladý muž si v Miláně koupil jednopokojový byt s terasou v prvním patře a třípokojový byt v přízemí s orientací na sever. Obě jednotky se rozhodl propojit a proslunit. Rekonstrukce se ujal architekt Davide G. Vizzini ze studia DVDV, který pomocí betonového schodiště a železné plošiny vytvořil zajímavý mezonet.

28.02.2020 - Ze starého domu vznikl moderní, s loftovou dispozicí a spoustou betonu

Dům ze 70. let na východním Slovensku, v těsné blízkosti vodní nádrže Domaša, prošel obrovskou změnou. Z původní stavby zůstaly jen základy a částečně obvodové zdivo. Interiér rodinného domu dostal nové dispoziční řešení i technologické vybavení.

26.08.2019 - Půdní byt bez příček: Dá se žít v otevřeném prostoru?

V historickém domě na Malé Straně vznikla půdní vestavba bez příček a bez dveří (jedny jsou na toaletu). Podívejte se, jak se v takovém bytě žije.

31.07.2019 - Jediný v Česku. Mezonet ve vodárenské věži v Libni se všemu vymyká

Není to obyčejné bydlení, je to show, říká o mezonetu ve vodárenské věži investor Martin Sluka. Zchátralou vodárenskou věž Mazanku renovoval osm let. Technické kulturní památce vrátil její krásu a uvnitř vybudoval unikátní bydlení.

3.06.2019 - Podkrovní byt ze severu

Podkrovní byt, do kterého dnes nahlédneme, je jasným důkazem toho, že interiér zařízený v bílé, šedé a černé barvě může působit útulně hřejivým dojmem.

2.05.2019 - Jak nahradit schody skříněma v malém bytě

Malý, ale zároveň variabilní byt 2+kk je promyšlený do každého detailu i centimetru. Architekt jej dokonce už stavebně připravil na přestavbu na 3+kk, až se rodina rozroste. Atypické schody do patra s ložnicí zaujmou v půdním bytě na pražském Žižkově každého už na první pohled. Obsahují totiž zajímavě řešené úložné prostory. A tak je to tu se vším.

5.02.2019 - Mezonet na Hřebenkách má 284 metrů čtverečních. Je to rodinné sídlo

Designérka Ivanka Kowalski zařídila pro čtyřčlennou rodinu mezonet v bytovém domě od architekta Radana Hubičky v Praze na Hřebenkách.

1.10.2018 - Schody se staly centrálním místem bytu. Snový mezonet pro mladý pár

Byt v blízkosti žižkovské věže dýchá pohodou. Velkorysé světlé prostory vyvolávají v každém dobrou náladu, všichni nakonec rádi posedí déle, než původně plánovali. Kolaudaci tu oslavila téměř stovka přátel.

4.09.2018 - Střecha je klíčem k půdní vestavbě

Útulný půdní byteček je snem mnoha mladých rodin. Půdní vestavby přemění zaprášený a často zcela zbytečný prostor na atypické obydlí. A pod střechu konečně proniknou sluneční paprsky. Nemusí však jít jen o bydlení. Mohou zde vzniknout třeba kanceláře.

18.07.2018 - Nad střechami města

Na dnešní návštěvu jsme se vypravili do zajímavého podkrovního bytu, který ....

22.05.2018 - Barevný mezonet ze staré půdy

Majitelé půdy měli jasnou představu, jak by jejich příští domov měl vypadat. Obrátili na studio Design by Donlić, jehož ....

23.04.2018 - Půdní byt, kde motory hýbou s nábytkem i televizorem podle přání

Šikminy, lichoběžníky, chybějící pravé úhly. Tím vším oplývá půdní byt v činžovním domě z první republiky. Jako bonus nabízí ovšem pohyblivé pracovní plochy v kuchyni nebo televizor, který dálkový ovladač spustí do skříňky.

22.03.2018 - Jak nahradit schody skříněma v malém bytě

Malý, ale zároveň variabilní byt 2+kk je promyšlený do každého detailu i centimetru. Architekt jej dokonce už stavebně připravil na přestavbu na 3+kk, až se rodina rozroste. Atypické schody do patra s ložnicí zaujmou v půdním bytě na pražském Žižkově každého už na první pohled. Obsahují totiž zajímavě řešené úložné prostory. A tak je to tu se vším.

15.02.2018 - Rekonstrukcí střechy a půdy získáte nový byt

Pokud jste majiteli staršího domu, ale chcete bydlet moderněji a úsporněji a dokonce chcete zvětšit obytný prostor či změnit dispozice bytu, nezbývá nic jiného než rekonstrukce. Rekonstrukcí svůj dům omladíme, prodloužíme jeho životnost a zvýšíme hodnotu.

4.01.2018 - V malém půdním prostoru vznikl originálně pojatý domov s nebem na dosah

Malý půdní prostor v blízkosti Staroměstského náměstí se stal velkou výzvou pro Kláru, která se chopila příležitosti a vybudovala si zde nový domov podle svých představ. A vůbec se přitom nedržela při zemi…

22.11.2017 - Proč a jak se zpevňují krovy

Opravy a zpevnění krovů vždy vyžadují profesionály a mnohdy i posudek zkušeného statika. Krov nenese jen svou vlastní hmotnost, ale především i střešní krytinu, v zimě sníh, musí ustát velmi silný vítr a do celkového součtu promluví i izolace, sádrokartony či dřevěné obklady. Zpevněný krov proto musí být dostatečně únosný.

18.10.2017 - Útulný půdní byt má tři podlaží, kuchyni z Ikey a vlastní výtah

Úžasný výhled, klidná čtvrť, spousta zeleně. Takové bydlení hledali manželé v Mariánských Lázních několik let. Pomohla náhoda: družstvo vlastníků nemělo na fasádu, tak bylo kvůli získání financí ochotné odprodat půdu.

12.09.2017 - Designér kvůli svému půdnímu bytu zvedl celý dům o dva metry. Nelituje

Podkroví klasicistního domu postaveného v roce 1910 poskytlo velkorysý prostor pro bydlení mladých manželů. Do utkání s komplikovanou půdou se architekt Vladan Běhal pustil až poté, co ho manželka Lara následovala z Florencie. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

14.08.2017 - Spojili dva půdní byty, mají úžasný mezonet v domě z 19. století

Získat v historickém centru Prahy mezonetový byt o ploše 270 metrů čtverečních se podařilo díky spojení dvou půdních bytů. Za kvalitním bydlením stojí pečlivá a nápaditá práce mladých architektek a designérek ze studia Artiga, Kamily Hornychové a Lenky Langerové.

15.07.2017 - Zateplení podkroví bez stavebního zásahu do interiéru

Bydlení v podkroví je velmi oblíbené. Vestavba obytné místnosti do půdy nabízí po stránce architektonického řešení i dispozice zajímavé možnosti. V neposlední řadě podkroví umožní ekonomické využití veškerého obestavěného prostoru domu pro bydlení.

15.06.2017 - Londýnský loft aneb krása Docklands

Prosluněný půdní byt v nad pochmurným Londýnem.

1.05.2017 - Hrátky s půdním prostorem

Členění prostoru půdy může být velmi zajímavé. Půdy totiž neobsahují ......

7.04.2017 - Fenomén mezonetového bytu

Mezonetové byty se stávají módou a stále častěji je volí lidé, kteří oceňují efektní bydlení a často se inspirují v zahraničí....

8.03.2017 - Bydlení pod hvězdami

Pro mnohé z nás má podkrovní byt zvláštní kouzlo. Přitahuje nás prostor ...

11.02.2017 - S hlavou v oblacích

Touha po atypickém prostoru a odpoutání se od stereotypů nebo nedostatek prostoru ve vlastním ....

22.01.2017 - Zateplení podkroví. Jak se vyhnout plísním, vlhku a přehřátí interiéru

Střechu nemusí tvořit složitá soustava izolačních vrstev, jednodušší řešení nabízí jednoplášťový systém. Oblíbená je také izolace z technického konopí nebo foukaná celulózová izolace. Přinášíme přehled výrobků, z kterých si vybere každý.

3.01.2017 - Obytné podkroví: jak se vyhnout chybám při stavbě. Rychlokurz bydlení

Využívání prázdných půdních prostorů nebo požadavek šikmé střechy na nových rodinných domech nás přivedly k bydlení v podkroví. Kromě nevýhod zešikmeného prostoru však zateplování krovu přináší také technické problémy, které mohou ohrozit stabilitu střechy.

2.12.2016 - Jak udělat z obyčejné půdy výjimečné bydlení

Celoroční obyvatelnost podkroví je totiž závislá na řadě kvalitativních ukazatelů, z nich nejvýznamnější jsou ty, které přímo ovlivňují požadovaný obytný komfort. V první řadě jde o to, jak pod střechou rodinného domu zajistit potřebné teplo, požadované světlo a nezbytné zásobování vodou.

10.11.2016 - Vysněný půdní byt

Především umělci nebo mladí lidé jsou zamilováni do půdních bytů. Není se co divit. Mezonet představuje inspirativní prostor, který má z jedné strany charakter bytu a z druhé se přibližuje atmosféře rodinného domu…

20.09.2016 - Spojením dvou půdních bytů vzniklo velkorysé bydlení s dostatkem prostoru

Zdá se vám, že máte doma málo místa? A už jste přemýšleli o možnosti spojení dvou nebo více obytných prostor v jednu? Pokud vás tato myšlenka někdy napadla, podívejte se s námi na následující podkrovní byt. Zajímavě řešený interiér a neobvyklé prvky vás možná budou inspirovat k podobně velkorysému projektu.

30.08.2016 - Skryté půvaby podkrovního bytu

Život v nejvyšších patrech má svá pozitiva i úskalí. Jak se s nimi vypořádat a jak postupovat při rekonstrukci bytu, vám přiblíží designérka Martina. Kromě jiného poodhalí, jak vysoké požadavky má na vlastní interiér.

20.07.2016 - Co dokáže výměna schodiště v mezonetu?

Konečně v něm lze dobře bydlet. Nepříliš zdařilá dispozice půdního bytu znamenala jediné: bylo nutné přikročit k přestavbě. Výsledkem práce architektů je nadčasový interiér, který odpovídá současnému životnímu stylu rodiny, kde se všichni scházejí ke společnému pobytu. Každý má své soukromí.

13.06.2016 - Fantastický mezonet odráží vkus majitele

Půdní mezonet s terasou si zařizoval Francouz Ronan tak, jak mu velel cit i nasbírané zkušenosti ze zemí, v nichž ...

23.05.2016 - Jak vybudovat podkrovní byt?

Rekonstrukce nebo původní realizace podkroví se liší především technologií......

19.04.2016 - Vysněný půdní byt

Především umělci nebo mladí lidé jsou zamilováni do půdních bytů. Není se co divit. Mezonet představuje .....

5.01.2016 - Podkrovní bydlení

„Na začátku naší cesty za vysněným bydlením byl tip od známého. Dlouho jsme hledali nevyužitou půdu a asi po roce a půl volal kamarád, že by o jedné ....

10.12.2015 - Láká Vás podkrovní bydlení?

Bydlení „na půdě“ je velmi lákavé – skvělý výhled, útulno, romantika, originalita,...

19.10.2015 - I v rovné střeše můžete mít okno. Před deštěm se samo zavře

I pod rovnou střechou můžete mít okno přímo nad vanou nebo v předsíni, která přitom nesousedí s obvodovou zdí. Řešením jsou okna do ploché střechy.

25.08.2015 - Podkroví: jaké chyby dělají majitelé nejčastěji a jak se jim vyhnout

V čem se dělají u bytů v podkroví největší prohřešky? Odborníci jich sice najdou v řadě interiérů velmi mnoho, tentokrát však vybrali jen ty nejčastější.Kupodivu hlavní chyby lze shrnout pouze do čtyř okruhů. Někde se majitelé dopouštějí pochybení v jedné oblasti, jiní "zvládnou" všechny čtyři.

29.07.2015 - Výběr půdní vestavby

Bydlení „na půdě“ je velmi lákavé – skvělý výhled, útulno, romantika, originalita,... připadáte ...

30.03.2015 - Z obyčejné půdy podkrovní byt!

Bydlení v podkroví – pro mnohé příslib romantiky (bydlet hned pod střechou, mít nebe ...

1.03.2015 - Podkroví si v mysli často spojujeme s romantikou

Podkrovní byt může splňovat veškeré požadavky na účelný a zároveň útulný domov Podkroví si v mysli často spojujeme s romantikou tajemných půd, kde jsme si hráli jako děti. Jejich zvláštní atmosféra, zákoutí i nedostatek denního světla vyvolávaly atmosféru, která byla nabitá tajemstvím a záhadami.

2.02.2015 - Jak se bydlí potápěči na půdě: obklopil se starým Karlínem na tapetách

Půdní byty představují při budování velkou výzvu. Pro majitele i pro architekta. Pokud však přijde po letech nový majitel, bývá nutná proměna. To je i případ malého podkrovního bytu ve starém domě v Karlíně.

15.12.2014 - Místo holubníku na půdě mají byt v podkroví.

Půdní byt v rodinném domě z roku 1850 si navrhl majitel sám. Pracuje jako projektant a ke stavařině má blízko. Podkroví s galerií a 17 okny si teď užívá se ženou i malou dcerkou.

1.04.2014 - Dominantou půdního bytu je elegantní propojení všech obytných částí

Po několika letech hledání si splnil přání a koupil byt v centru Prahy přímo u Václavského náměstí.

12.01.2014 - Manželé si svůj půdní byt užívají. Klidně i ve vaně v obytném prostoru

Dušan s Lindou se rozhodli upravit nevyužitou půdu čtyřpodlažní vily z počátku 20. století v Opavě pouze pro sebe. Podkroví s pomocí architektů proměnili v jeden velký otevřený celek, dokonale uzpůsobený jejich životnímu stylu. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

19.11.2013 - Na střechu domu postavili dřevostavbu, která vypadá jako dřevěný box

Není-li zajímavý pozemek, je nutné stavět tam, kde už bydlí jiní. V tomto případě se investor rozhodl využít rekonstrukci krovu polořadového brněnského rodinného domu a postavit místo klasického půdního bytu dřevostavbu s rovnou střechou.

1.10.2013 - Život v nebi. Rodina si na střeše postavila byt, který se všemu vymyká

Návštěvníci, kteří zavítají do čtyřpatrového apartmánu pod střechou jednoho z nejstarších manhattanských mrakodrapů, by mohli být zaskočeni. Místo distingovaných pokojů je překvapí bláznivý interiér, syté barvy, fotografie a sochy. A tomu všemu kraluje ocelová skluzavka.

10.07.2013 - Proměna půdy na byt, kde majitelku vítá hned za dveřmi vlastní kůň

Byl to klasický princip domina. Stačilo ukázat jeden problém a objevil se další. Drobná rekonstrukce půdního bytu se tak proměnila na docela velký zásah včetně výměny schodiště.

26.06.2013 - Podkrovní byty, které v roce 2011 vybrala porota a čtenáři

Mladý pár a jejich pražské podkroví, talentovaný kameraman, jenž odmítl architekta, a rodiče, kteří se odstěhovali s prací na půdu. To jsou vítězové naší soutěže o nejlepší podkrovní byt, jak je určila porota. V hlasování čtenářů vyhrál "stříbrný" kameraman.

5.04.2013 - Režisérka Třeštíková bydlí v úžasném půdním bytě na Letné. Splnil se jí sen

Vynikající dokumentaristka Helena Třeštíková a její muž Michael, vášnivý sběratel umění a architekt, si postavili skvělý půdní byt. Hlavním aktérem, který měl volnou ruku v rekonstrukci obrovského prostoru, byl manžel Michael. K modernímu pojetí přistoupil s nadhledem.

21.01.2013 - Kupujete dveře - umíte si vybrat futra?

Budete si pořizovat nové interiérové nebo venkovní dveře? Pak byste neměli zapomenout ani na zárubně neboli futra. Nejsou totiž jen designovým prvkem, ale také základní nosnou oporou dveří.

27.11.2012 - Jaké dveře do koupelny?

Koupelna je v bytě výjimečnou místností. Má sloužit k naší relaxaci a hygieně, obvykle se tu pere prádlo. Je to místnost, kde se často a pravidelně střídá klima a vysoká vlhkost vzduchu. Proto potřebuje zvláštní vybavení. Včetně dveří. Koupelnové dveře patří k těm nejnamáhanějším v celém interiéru. Na vině je jak zmíněná vyšší vlhkost, tak časté změny teplot. Při výběru dveří se nazaobírejte pouze jejich designem a barvou, ale zaměřte se hlavně na materiál, z něhož jsou vyrobeny.

21.11.2012 - 10 tipů pro pohldnou koupelnu

Při pořizování nového bydlení nebo při rekonstrukci bytu myslete na budoucnost a snažte se byt řešit s ohledem na pohodlí a bezpečnost. To se týká především koupelny. Záleží samozřejmě na velikosti prostoru a na dispozičním řešení bytu nebo domu, v němž se koupelna nachází.

27.08.2012 - Správná výška osazení oken

Střešní okna zaručují více světla pro jakýkoliv podkrovní prostor a zároveň obyvatelům podkroví poskytují krásný výhled do okolí. Pro dosažení co nejlepšího a nejuspokojivějšího výhledu, prosvětlení a zajištění pohodlného ovládání je třeba zvolit správné umístění okna ve střeše.

11.01.2012 - Rekonstrukce bytu chytře vyřešila problém vícegeneračního soužití

Sedmnáctiletá Petra společně s námi hodnotila rekonstrukci bytu svých rodičů, který se nachází v posledním patře novorenesančního činžovního domu.

8.11.2011 - Jak si architektka Miluničová přestavěla podkroví v dejvické vile

Moderně vybavená a bílými trámy přizdobená půdní vestavba nabízí nejeden překvapivý detail.

26.09.2011 - Půdní byt podle vlastních představ

Manželé Jana a Radim se dvěma syny dávají přednost životu v centru města. Bydlení na půdě je lákalo svou výjimečnou atmosférou. A přitom ....

8.02.2011 - Byt na střeše bývalé školky

Ivana Dombková / Design by Donlić Střešní nástavba s velkorysou terasou poskytuje uprostřed města stejný komfort bydlení jako rodinný dům.

19.05.2010 - Nová půdní vestavba a nástavba v Praze

Dvoupodlažní rodinný dům s podkrovím využívají k bydlení dvě rodiny. S dorůstajícími dětmi rostou i prostorové ....

8.02.2010 - Vzdušný podkrovní byt dodal dýdžejce Lucce novou inspiraci

Podle hlasování českých fanoušků elektronické hudby je dýdžejka Lucca už čtyři roky nejlepší mezi tzv. pouštěči desek. Za tancechtivými ....

4.01.2010 - Půdní byt od Evy Jiřičné

Majitelé velkého půdního prostoru se na světově proslulou architektku Evu Jiřičnou neobrátili náhodně, znali její prosklené interiéry a ....

15.09.2008 - Podkroví

Malé, tmavé a levné podkrovní bytečky už můžeme vidět .....

25.07.2008 - Rozhodující vazba

Při plánování půdní vestavby nám členění podkroví víceméně určuje způsob využití tohoto prostoru...

7.07.2008 - Dara Rolins: „Úlety“ na půdách

Jako dětská pophvězda prorazila po boku Karla Gotta z Bratislavy do Prahy a pak i dál na Západ. Zvonky štěstí a podobné hity jí vynesly nabídku ....

19.06.2008 - Trámy

Půdní vestavbu můžeme vylepšit i tím že zvedneme střechu neboli odborně řečeno zvýšíme půdní nadezdívku ...

7.05.2008 - Rizika půdního bytu

Důležitá předehra - přeměnou půdy v obytný interiér zasáhneme do prostoru, který do té doby sloužil jen jako nebytový. Povolení nám tedy musí vydat nejen stavební úřad, ale i majitel

3.04.2008 - Pozor na výběr materiálů!

Bydlení pod šikmou střechou má své jedinečné kouzlo. Půdní vestavby jsou unikátní svou členitostí ...

3.03.2008 - Půdní vestavby v památkově chráněných objektech

Půdní vestavby jsou v současné době jednou z možností, jak za relativně příznivých finančních ....

26.02.2008 - Trámy

Půdní vestavbu můžeme vylepšit i tím že zvedneme střechu neboli odborně řečeno zvýšíme půdní nadezdívku a tím ....

19.02.2008 - NÁVOD K UŽÍVÁNÍ A ÚDRŽBĚ STŘEŠNÍHO OKNA VELUX

Okno je určeno pro použití jako otvorová výplň zejména ....

11.02.2008 - INSPIRACE NA NOVOU KUCHYŇ

V Praze, nedaleko Evropské ulice, stojí areál Na Krutci. Je to výjimečný ...

1.02.2008 - Projektování půdních vestaveb z hlediska statiky

Při projektování půdních vestaveb je nutno vždy v první řadě zohlednit hledisko statiky. To konkrétně znamená ...

28.01.2008 - Vytápění půdních bytů

Půdní byty jsou stále ještě opředeny pověrami, že pokud nemáme klimatizaci, v létě se v nich upečeme a v zimě ...

11.01.2008 - Patrik Berger: Mám rád design

Zastihnout Patrika Bergera v Praze není jednoduché. Už proto, že žije s rodinou v domku na jihu Anglie a navíc nerad lítá, takže do Čech zavítá ...

7.01.2008 - Ze staré půdy krásný domov

Snem mnoha z nás je vlastnit krásný půdní byt. Těch je ale poslední dobou na trhu stále méně ...

27.12.2007 - Bydlet co nejblíže oblakům

Chcete si ze staré půdy udělat luxusní půdní byt? Pak musíte vědět, že ...

27.12.2007 - Módní hit jménem půdní byt

Bydlení v podkroví je skutečným hitem posledních let. Podkroví skrývá ...
Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookies. Způsob zpracování cookies můžete změnit v nastaveních internetového prohlížeče.